Кина INT-ZPL 00s серија Лактот коаксијален Женски Приклучница M7 Големина Конектор производител и снабдувач | Инте-АУТО

INT-ZPL 00s серија Лактот коаксијален Женски Приклучница M7 Големина конектори

Краток опис:

00s Серија M7 Големина право-аголни лакт коаксијален приклучок / женски конектор за печатени коло, месинг со никел plated школка, со позлатени контакти. Најмалиот мини лактот коаксијален женски сад.


 • Мин.нарачката Кол: 1 Парче
 • Набавка Способност: 30000 парчиња / месец
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: T / T, L / C, PayPal, Western Union
 • детали за производот

  Тагови производ

  S серија лактот коаксијални конектори имаат главните карактеристики како што следува:
  1. Push-Pull self-latching system.
  2. коаксијален (50Ω), Unipole женски контакти.
  3. големина M7, 00s серија минијатурни конектори.
  4. Лесна за употреба, сигурен перформанси.
  5. 360 ° скрининг за целосна ЕМС заштита.
  Технички карактеристики:
  Механички и климатски
  1. Издржливост:> 5000 парење циклуси.
  2. Влажност: до 95% на 60 ° C.
  3. Температурен опсег: -40 ° C, 250 ° C.
  4. отпорност на вибрации: 15 g [10 Hz-2000HZ].
  Отпор 5. Шок: 100 g, 6 MS.
  6. Сол Корозивен тест на прскање:> 48ч.
  Индекс 7. заштита (споени): IP 50.
  за коаксијален лактот приклучок product size:
  INT-ZPL.00.250.NTN SIZE

  Забелешка: All our part number begin with” INT-”, for example: INT- ZPL.00.250.NTN
  Примена индустрија:
  Овој приклучок е широко се користат во тест и мерна, управувачка индустрија, AV систем , пренос и комуникација, аудио, видео мултимедија и други области.

  инте-АУТОима конектор решение за повеќето видови на апликации, вклучувајќи емитува камери и контрола на опрема, аудио опрема, радио микрофон и микробранова пренос за надвор емитува (ОБ), студиа, кино, телевизија, радио, театар и музика.

  Dedicated to strict quality manage and consistent research, our experienced team are generally available to discuss your specifications. INTE-AUTO can offer 00S series female elbow coaxial socket circular connector, 50Ω S connector, which it can alternative S series connectors. Smallest M7 size, we called mini coaxial connectors.
  We price your inquiry, For more details, please get in touch with us, we will reply you ASAP.
  If you also need a coaxial cable with connectors solution, do not hesitate to talk with us.


 • Следно:
 • Претходно: